Reklama

Dziewięć pomników prezydenta

Dziewięć pomników prezydenta

23.11.2010
Czyta się kilka minut
Współpracownicy Lecha Kaczyńskiego marzyli o jego wielkim pomniku. Wspólnie szlochali przy trumnie, ale potem się pokłócili, a teraz nastał czas dzielenia się spadkiem. Planowany monument rozpada się na coraz więcej coraz mniejszych pomniczków.
/ rys. Marek Tomasik
N

Nie ma zgody w sprawie tego, czy Lech Kaczyński był politykiem wielkim, ale jest pewne, że siedem miesięcy po śmierci stał się politykiem bardzo pojemnym. Każdy, od radykała do liberała, może znaleźć w tej postaci coś dla siebie. Nawet jego przeciwnicy mówią, że z perspektywy czasu Lech nie był taki zły, przynajmniej w porównaniu z bratem.

Jakie więc pomniki budują byłemu prezydentowi politycy? Co biorą dla siebie z jego spuścizny?

Prometeusz na rurze z gazem

Polityka wschodnia - nieważne, czy się z nią zgadzać, czy nie - była chyba najbardziej przemyślanym punktem prezydentury Kaczyńskiego. Nic dziwnego, że Paweł Kowal, były wiceminister spraw zagranicznych, a dziś jeden z twórców ruchu PiS-owskich secesjonistów, wprost odwołał się do tego w programie nowego ugrupowania: "Wizja Lecha Kaczyńskiego była twórczym rozwinięciem w dzisiejszych...

20826

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]