Reklama

Loża z Brystolu

Loża z Brystolu

28.05.2012
Czyta się kilka minut
Są już pierwsze gole na Euro. Niestety, samobóje. Strzelają ci, na których zawsze możemy liczyć: polscy politycy.
rys. Marcin Wicha
Z

Zamieszanie pod naszą bramką jest duże. Piłka co chwila schodzi z nogi któremuś z zawodników. Chyba najbardziej efektownego samobója ostatnich dni strzeliła Joanna Mucha. Pani minister, czy, jak sama woli, ministry nie powinno się zostawiać pod własną bramką. Ma już na koncie bieganie wokół zamkniętego stadionu oraz prywatne dochodzenie w sprawie tego, kto wybiera drużyny do meczu o Superpuchar Polski.

W zeszłym tygodniu Mucha ogłosiła, że prowadzi dyskretną dyplomację połączoną z hotelowymi przeprowadzkami. Z kamienną miną, jakby tematem była nowa odsłona konfliktu o Falklandy, ujawniła kulisy tajemniczej gry politycznej. Oto od miesięcy toczą się rozmowy z ekipą rosyjską, żeby ta zmieniła hotel, w którym chce zamieszkać w trakcie piłkarskiego turnieju. W prestiżowym Bristolu może nie być przytulnie, bo mieści się on obok Pałacu Prezydenckiego, przed którym odbywają się...

6300

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]