Reklama

Dyktatorzy z dobrych domów

Dyktatorzy z dobrych domów

01.04.2014
Czyta się kilka minut
Janusz Korwin-Mikke powraca, przy każdej okazji podkreślając: „Nie jestem demokratą”. Młodzi, wykształceni i dobrze sytuowani biją mu brawo. Groźne to czy tylko ciekawe?
Fot. Robert Laska / FORUM
Ś

Świeżutkie, marcowe badania CBOS, a w nich same dobre wiadomości dla Kongresu Nowej Prawicy – partii Janusza Korwina-Mikkego. Jakie? Pierwsza: wyborami do PE najbardziej zainteresowani są zwolennicy prawicy i lewicy. Ci, którzy nie mają poglądów politycznych, są obojętni, najpewniej do urn nie pójdą. Punkt dla JKM.
Wśród tych, którzy mają centrowe poglądy, zainteresowanie elekcją wykazują częściej mężczyźni niż kobiety. Znów punkt dla Korwina.
Najbardziej chętni do głosowania są ludzie z wyższym i średnim wykształceniem. Kolejny plus dla Korwina-Mikkego.
To ważne, bo frekwencja tradycyjnie zapowiada się podle – według CBOS na pewno głosować pójdzie ledwie 38 procent. Liczyć się będą więc ideowi i zdyscyplinowani – tu Kongres Nowej Prawicy wygląda dobrze.
Na konwencję, która odbyła się niedawno w Warszawie, zjechało 3 tys. osób. Koszty (40 tys. zł) pokryto ze...

12382

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]