Reklama

Nie bójcie się Korwina

28.07.2014
Czyta się kilka minut
Gdybym oddał, nieważne byłoby, o co poszło. Przekaz byłby jednoznaczny: „Dwóch posłów się pobiło”. To byłoby ośmieszanie polityki.
Fot. Łukasz Kobus / FORUM
P

PAWEŁ RESZKA: Oficjalne spotkanie w Pałacyku MSZ. Krawaty, marynarki. Nagle dostaje Pan po twarzy. Jakie ma Pan pierwsze odczucie w takiej chwili?
MICHAŁ BONI:
To nie jest miłe uczucie. Najpierw dominuje zaskoczenie. Mówię panu posłowi Januszowi Korwinowi-Mikkemu „Dzień dobry”. W odpowiedzi następuje uderzenie.
Nie oddał Pan.
Zacisnąłem pięści, pierwszy odruch.
Zacisnął Pan pięści i tyle. Dlaczego Pan go nie uderzył?
Wie pan, że wiele osób mnie o to pytało. Najpierw trzeba uświadomić sobie warunki. To nie była napaść w ciemnej uliczce. Wszystko zdarzyło się na oficjalnym spotkaniu w MSZ. Obaj występowaliśmy tam jako posłowie do Parlamentu Europejskiego. Byłoby niegodne, gdybym zachował się inaczej. Zresztą nie stawiajmy sprawy na głowie: to nie ja mam wyjaśniać, dlaczego nie oddałem panu posłowi, tylko pan...

13392

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]