Reklama

Nie bójcie się Korwina

Nie bójcie się Korwina

28.07.2014
Czyta się kilka minut
Gdybym oddał, nieważne byłoby, o co poszło. Przekaz byłby jednoznaczny: „Dwóch posłów się pobiło”. To byłoby ośmieszanie polityki.
Fot. Łukasz Kobus / FORUM
P

PAWEŁ RESZKA: Oficjalne spotkanie w Pałacyku MSZ. Krawaty, marynarki. Nagle dostaje Pan po twarzy. Jakie ma Pan pierwsze odczucie w takiej chwili?
MICHAŁ BONI:
To nie jest miłe uczucie. Najpierw dominuje zaskoczenie. Mówię panu posłowi Januszowi Korwinowi-Mikkemu „Dzień dobry”. W odpowiedzi następuje uderzenie.
Nie oddał Pan.
Zacisnąłem pięści, pierwszy odruch.
Zacisnął Pan pięści i tyle. Dlaczego Pan go nie uderzył?
Wie pan, że wiele osób mnie o to pytało. Najpierw trzeba uświadomić sobie warunki. To nie była napaść w ciemnej uliczce. Wszystko zdarzyło się na oficjalnym spotkaniu w MSZ. Obaj występowaliśmy tam jako posłowie do Parlamentu Europejskiego. Byłoby niegodne, gdybym zachował się inaczej. Zresztą nie stawiajmy sprawy na głowie: to nie ja mam wyjaśniać, dlaczego nie oddałem panu posłowi, tylko pan...

13392

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]