Reklama

Portret wyborcy w czasach młodości

Portret wyborcy w czasach młodości

18.05.2015
Czyta się kilka minut
Zadowoleni z życia, sfrustrowani tempem zmian i ustrojem. Zniesmaczeni opowieściami o smoleńskim zamachu i o „wielkim sukcesie 25-lecia”. „Nowi młodzi”, którzy namieszali w pierwszej turze wyborów prezydenckich, namieszają jeszcze nie raz.
Warszawa, widok na zamieszki podczas Marszu Niepodległości, 11 listopada 2014 r. Fot. Paweł Supernak / PAP
C

Czuję gniew. I to duży. Bez wymiany klasy politycznej, a może nawet całego ustroju, nic się tu nie zmieni – mówi Adam, 23-letni student politologii UJ. Spotykamy się w przerwie między jego wykładami – tuż po pierwszej turze wyborów.

Adam opowie historię. Kilka dni wcześniej, tuż przed pierwszą turą, oglądał telewizję, co zdarza mu się ostatnio rzadko. W publicznym kanale szedł akurat program „Minęła dwudziesta”, a w nim pod krawatami, z gotowymi – tak to wyglądało z perspektywy Adama – formułkami ze sztabów przekrzykiwali się zadowoleni z siebie członkowie politycznego establishmentu: Jacek Sasin z PiS, Włodzimierz Czarzasty z SLD, a także mniej znani przedstawiciele PO i PSL. Pointa? Adam wyłączył odbiornik, zanim skończyli.

Teraz, kiedy o tym opowiada, popijając czarną kawę w małej knajpie w centrum Krakowa, zaczyna się zastanawiać: czy słowa „gniew” nie zastąpić...

16666

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]