Reklama

Dwie ręce

Dwie ręce

10.06.2013
Czyta się kilka minut
Piotr Matywiecki skończył 70 lat.
Z

Zabronił o tym wspominać, więc powierzam Wam tę nowinę, drogie Czytelniczki i Czytelnicy, w największej dyskrecji i felieton będzie o czym innym.
Piotr jest z tego samego rocznika, co Bogusław Kierc i Ryszard Krynicki. A także Urszula Dudziak, Edward Dwurnik, Krystian Lupa i Lech Wałęsa. Oraz Nelson DeMille, Michael Ondaatje i Antonio Tabucchi. Nic z tego nie wynika, ale tak to sobie układam w głowie. Może dlatego, że podczas lubelskiego Miasta Poezji, przy stoliku, przy którym siedział także Piotr, rozmawialiśmy o pokoleniach literackich. Moje – pokolenie urodzonych w latach sześćdziesiątych – nazywane bywa najczęściej pokoleniem „bruLionu”, co jest zasadne, bo większość z nas albo redagowała to pismo, albo w nim publikowała. Niemniej czas płynie i etykieta „bruLionu” zmieniła swoje znaczenie; Marcin Baran zaproponował, żebyśmy nazwali się Następną Falą. „A może Szkwał?” –...

3582

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]