Reklama

Duma i uprzedzenie

23.11.2015
Czyta się kilka minut
Neonaziści urośli w siłę na strachu przed islamem. Prawica, po latach flirtu, będzie musiała sobie z nimi poradzić.
Spalenie kukły Żyda na wrocławskim Rynku, 18 listopada 2015 r. Fot. Wojciech Nekanda Trepka / AGENCJA GAZETA
W

Wrocławski Rynek, 18 listopada. Najpierw jeden głos: „Wielka Polska, bez islamu”. Po nim dwieście innych: „Wielka Polska, bez islamu”.

Znowu jeden, gardłowy głos: „Nie chcemy w Polsce islamu. I nie chcemy, żeby tutaj wprowadzano nam jakieś dziwne prawa szariatu, na które my, naród, nie wyraziliśmy zgody”. Oklaski. „Naszym obowiązkiem, ale także obowiązkiem nowo wybranych posłów, obowiązkiem nowo wybranego rządu, jest powiedzieć to, co powiedział niedawno minister do spraw europejskich, a także pan Macierewicz, że nie wprowadzimy ani jednego tutaj islamisty do Polski. Bo Polska jest dla Polaków”. Oklaski. Po nich jeszcze: „Wielka Polska katolicka!”.


CZYTAJ TAKŻE:

14273
Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]