Reklama

Duma i uprzedzenie

Duma i uprzedzenie

23.11.2015
Czyta się kilka minut
Neonaziści urośli w siłę na strachu przed islamem. Prawica, po latach flirtu, będzie musiała sobie z nimi poradzić.
Spalenie kukły Żyda na wrocławskim Rynku, 18 listopada 2015 r. Fot. Wojciech Nekanda Trepka / AGENCJA GAZETA
W

Wrocławski Rynek, 18 listopada. Najpierw jeden głos: „Wielka Polska, bez islamu”. Po nim dwieście innych: „Wielka Polska, bez islamu”.

Znowu jeden, gardłowy głos: „Nie chcemy w Polsce islamu. I nie chcemy, żeby tutaj wprowadzano nam jakieś dziwne prawa szariatu, na które my, naród, nie wyraziliśmy zgody”. Oklaski. „Naszym obowiązkiem, ale także obowiązkiem nowo wybranych posłów, obowiązkiem nowo wybranego rządu, jest powiedzieć to, co powiedział niedawno minister do spraw europejskich, a także pan Macierewicz, że nie wprowadzimy ani jednego tutaj islamisty do Polski. Bo Polska jest dla Polaków”. Oklaski. Po nich jeszcze: „Wielka Polska katolicka!”.


CZYTAJ TAKŻE:

14273

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

W artykule jest wspomniane tylko o zagrożeniach dotyczących obcokrajowców u nas. A gdzie miejsce na zagrożenia płynące od obcokrajowców? Miesiąc czy dwa miesiące temu w Górze Kalwarii grupa Czeczeńców z pobliskiego ośrodka dla uchodźców zgwałciła Polkę. Kiedy Policja przyjechała ich aresztować, czeczeńskie kobiety broniły swoich mężczyzn twierdząc, że "sposób jej ubioru sprawiał, że ona w ich oczach była naga". Czemu o tym prawie nikt nie pisze?!

Całkiem niedawno w Lublinie jakaś cizia popstrykana ze swym gachem w podobny sposób wrabiała Bogu ducha winnego Meksykanina - fama poszła od Bałtyku aż po Tatry "gwałcą biją i mordują", oczywiście "araby", "muzułamany", "terroryści" itepe. A póki co wiem na pewno, że odnaleziono żyrandole z Pałacu Prezydenckiego, które były na słynnej już pisowskiej liście "przedmiotów zaginionych" podczas urzędowania B. Komorowskiego. Żyrandole od kilku lat wiszą w kościele w Grodzisku Mazowieckim.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]