Reklama

Radykalna prawica patrzy na Wschód

23.11.2015
Czyta się kilka minut
Taktyka sił skrajnych (nie tylko prawicowych) polega na wkładaniu „stopy w drzwi”: gdy więcej uchodzi, można więcej robić.
W

W przypadku skrajnej prawicy powoduje to także agresję uliczną. Warto zastanowić się nad przyczynami i środkami zaradczymi.

Zwalczanie przestępczości to nie spektakularne akcje, lecz mrówcza praca. Przez ostatnie lata politycy i urzędnicy dużo mówili, ale niewiele robili. Pierwszą decyzją nowego szefa MSW – jeżeli rzeczywiście chce coś zrobić – powinno być odbudowanie w policji biura i struktur terenowych tzw. wywiadu kryminalnego. Tego, który niegdyś nie dopuszczał do przestępstw chuligańskich. Gruntowne rozpoznanie to również możliwość dezintegracji środowiska i niedopuszczania do wyrastania autorytetów. To także wykorzystywanie istniejących przepisów – choćby tych dotyczących karania za propagowanie treści totalitarnych, siania nienawiści rasowej bądź obrażania uczuć religijnych. Wreszcie: to rola sądów, które niechętnie skazują za takie przestępstwa. Systematyczne...

2414

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]