Reklama

Radykalna prawica patrzy na Wschód

Radykalna prawica patrzy na Wschód

23.11.2015
Czyta się kilka minut
Taktyka sił skrajnych (nie tylko prawicowych) polega na wkładaniu „stopy w drzwi”: gdy więcej uchodzi, można więcej robić.
W

W przypadku skrajnej prawicy powoduje to także agresję uliczną. Warto zastanowić się nad przyczynami i środkami zaradczymi.

Zwalczanie przestępczości to nie spektakularne akcje, lecz mrówcza praca. Przez ostatnie lata politycy i urzędnicy dużo mówili, ale niewiele robili. Pierwszą decyzją nowego szefa MSW – jeżeli rzeczywiście chce coś zrobić – powinno być odbudowanie w policji biura i struktur terenowych tzw. wywiadu kryminalnego. Tego, który niegdyś nie dopuszczał do przestępstw chuligańskich. Gruntowne rozpoznanie to również możliwość dezintegracji środowiska i niedopuszczania do wyrastania autorytetów. To także wykorzystywanie istniejących przepisów – choćby tych dotyczących karania za propagowanie treści totalitarnych, siania nienawiści rasowej bądź obrażania uczuć religijnych. Wreszcie: to rola sądów, które niechętnie skazują za takie przestępstwa. Systematyczne...

2414

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]