Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

19.11.2012
Czyta się kilka minut
Od pewnego poziomu można by jechać samotnie, jest się w końcu liderem, i jest się nim bezdyskusyjnie...
Rys. Andrzej Dudziński
.

...Bezdyskusyjnie, ale niestety nie samotnie, szosa wolna, oddycha się spokojnie, nagle złowrogi szelest dobiega z pobocza: znów jakiś Joyce albo inny Proust gramoli się z krzaków.

20 października | Opisuj życie codzienne, nie zrażaj się jego monotonią, jeśli kolejny raz ci się nie udało – a powiedzieć, że ci się kolejny raz nie udało, to nic nie powiedzieć – próbuj ponownie. Modyfikuj i wzbogacaj, inaczej nie dasz rady. Inaczej nikt nie da rady. Nieodparta potrzeba przerabiania własnego i bliźnich życia – motor twórczości, motor wszystkiego. Tak jak było, jest słabo; tak jak jest, jest lepiej, choć naprawdę było inaczej.

Ten świat bez tamtego świata coraz częściej i coraz rozleglej się obywa i efekty widać. Literatura bez ciemnego błysku transcendencji? Nawet nie próbuj. Świat jest praktycznie jednym wielkim kiczem i banałem, jest...

10852

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]