Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

01.10.2012
Czyta się kilka minut
Czasy, w których oddane czytelniczki gotowe były podupadającemu na zdrowiu autorowi spieszyć z osobistą pomocą, minęły dawno i bezpowrotnie. Ani do niego nie przyjeżdżają, ani do siebie nie zapraszają.
Fot. Andrzej Dudziński
6

6 września | Nie ma co ukrywać: zamiast licznych narzeczonych jeden Pan Jezus człowiekowi został. Niby wysoko, a markotno. Niby najwyżej, jak się da, a im wyżej, tym żałośniej. Niby największa miłość, jaka może człowieka spotkać, a człowiek coś z radości nie skacze. Wolałby niżej, mniej i w ogóle nie aż tak. Nie on jeden. Wybraństwo kusi, nęci, wabi, podnieca, dopóki na człowieka nie spadnie. Jak spadnie – umarł w butach. Drzwi się otwierają, niestety – że sparafrazuję Leśmiana. – To Bóg, nie one! Niestety zamiast Marioli, Violi czy Joli w sylwestrowej sukni – nie tyle nawet Zbawiciel w skromnej szacie, co Onże w Słowie swoim czytanym właśnie. Tak jest: dużo śpię i czytam ewangelię apostoła Marka. To jeszcze pestka. Najgorsze dopiero przed nami. Najgorsza okaże się wiadomość, że to one wszystko sprawiły, że to one z właściwym im brakiem – jak same mawiają: certolenia...

11214

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]