Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

24.09.2012
Czyta się kilka minut
Ile debiutanckich błędów strzeliłeś pisząc o chorobie śmiertelnej? Miałeś prawo? Wpadłeś w euforię? Na Boga! Chyba nie okazałeś się infantylnym dupkiem, który męczeństwa zazdrości?
Rys. Andrzej Dudziński
1

1 września | Koszykarskiego wzrostu czciciele prawdy po czterdziestce są moją niezniszczalną zmorą, niezniszczalną, ponieważ ledwo jedna ich generacja wymrze ze starości, rodzi się, chyba klonuje się następna identyczna; ledwo jednemu wyszczekanemu olbrzymowi uda się poderżnąć gardło, schludnie wykrwawić go do kibla i bieluchne, przeogromne zwłoki ukryć na balkonie, po schodach wspina się następny; wchodzi, siada, rutynowo sprawdza imię, nazwisko, datę urodzenia i jazda, ale jazda – trzeba przyznać – kulturalna.

Przesłuchują mnie spokojnie, pierwsze pytanie o źdźbło i belkę, następne mniej erudycyjne, na końcu protokół zawsze zrozumiały w połowie, pierwsza połowa jasna, nawet jak kompletnie merytorycznie pomylona, to konstrukcyjnie czytelna, druga – już nie ustalisz: pomylona, nie pomylona, zero konstrukcji, rzekłbyś: piramida mrówczych liter, papier pod nią...

11263

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]