Reklama

Drażnienie językiem

Drażnienie językiem

22.07.2019
Czyta się kilka minut
Z filmem „Mowa ptaków” w reżyserii Xawerego Żuławskiego można się głęboko nie zgadzać, może on irytować, ale nie można go zignorować.
Kadr z filmu „Mowa ptaków” MATERIAŁY PRASOWE
K

Komitet Organizacyjny festiwalu filmowego w Gdyni, złożony przede wszystkim z obecnych włodarzy kinematografii i kultury, mimo rekomendacji ze strony Zespołu Selekcyjnego, składającego się z uznanych ludzi kina, o mały włos nie przyjąłby do konkursu najnowszego filmu Xawerego Żuławskiego, który powstał na podstawie scenariusza jego ojca Andrzeja. Czy byłaby to decyzja polityczna, wyraz pielęgnowanych od lat uprzedzeń, czy może przejaw artystycznej zachowawczości ze strony organizatorów? Jakim filmem jest „Mowa ptaków”, przekonają się już za chwilę widzowie festiwalu Nowe Horyzonty, gdzie będzie mieć on swoją prapremierę.

Jedno jest pewne: twórca „Wojny polsko-ruskiej” nakręcił film gniewny, chwilami naiwny czy pięknoduchowski w swoim obrażaniu się na rzeczywistość, ale za to śmiało idący pod prąd dominującym w naszym kinie narracjom. Równocześnie powstał obraz bardzo intymny,...

7964

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]