Reklama

Dodajmy Rosjanom odwagi

Dodajmy Rosjanom odwagi

18.01.2011
Czyta się kilka minut
Rosyjska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie kwietniowej katastrofy samolotu w Smoleńsku, to jej ustalenia będą wiążące i to one mogą zaciążyć na relacjach między Polską a Rosją.
O

Ogłoszony w ubiegłym tygodniu raport MAK można traktować jako balon próbny - test na reakcje Polaków. Co przegięto w raporcie, śledztwo może wyprostować, choć pewnie nie będzie żadnych radykalnych zwrotów, skoro rosyjskie władze dokument autoryzowały.

Czego więc Rosjanie dowiedzieli się po publikacji raportu? Że tanim kosztem można w Polsce wywołać burzę polityczną. Nie jest to wiedza zupełnie odkrywcza, ale wciąż aktualna i użyteczna. Dowiedzieli się również, że rząd polski potrafi do problemu podejść racjonalnie, wytknąć błędy i przedstawić konkretne propozycje. Dobrze by było, gdyby polska strona dowiedziała się o rosyjskiej tyle, że poważnie traktuje jej zastrzeżenia - a w każdym razie poważniej niż do tej pory. Że stać Rosję na to, by uwzględnić postulaty innych. Dotychczasowe dzieje wyjaśniania przyczyn katastrofy pokazują, że Moskwa ma z tym kłopot....

3367

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]