Reklama

Dobrze

Dobrze

26.09.2004
Czyta się kilka minut
Wpisuję takie hasło i zbieram komunikaty do niego pasujące. Dla siebie samej, jako terapię. Jednodniową przynajmniej, a może na dłużej?.
W

W skromnym, szarym dwumiesięczniku diecezji łuckiej “Wołanie z Wołynia" (jakby to było dobrze, gdyby je rozpowszechniano bodaj w co setnej parafii polskiej...) zwięzła nota o śmierci i pogrzebie Czesława Miłosza - i wiersz zmarłego Noblisty. Okazuje się, że nie wszystkim potrzebne są zjadliwe protesty, gniewy i “świadectwa" usiłujące dowieść bez dowodów, że jeden wielki Polak jak najgorzej myślał o drugim wielkim Polaku. Po prostu, po chrześcijańsku i po dziennikarsku: rzetelna informacja i dokument - bo w przypadku poety dokumentem jest przede wszystkim jego twórczość. Iluż naszych redaktorów mogłoby uczyć się rzetelnego dziennikarstwa od małej gromadki ludzi, z takim wysiłkiem wydających to “Wołanie", formatu zwykłego szkolnego zeszytu, a tak cenne i potrzebne...

W Krakowie w pogodną niedzielę wrześniową Dzień Solidarności z chorymi na schizofrenię....

2920

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]