Reklama

Odwrót porcelanowej lalki

Odwrót porcelanowej lalki

23.03.2010
Czyta się kilka minut
Para na wózkach się całuje. Dwie przechodzące kobiety komentują: "A ci to w domu by siedzieli, a nie straszyli dzieci w parku".
/ fot. Tomasz Żurek / Inimage
P

Piotr Pawłowski - rocznik 1966, metr dziewięćdziesiąt wzrostu - miał marzenie. Marzenie popłynęło z nurtem rzeki Liwiec, słynącej z płytkiej wody. Było lato, woda migotliwa. Skoczył ze skarpy. - Sorry, Piotr, ale będziesz żyć na wózku - powiedział lekarz w szpitalu. I tak wówczas 16-letni Pawłowski dowiedział się, że nie zostanie koszykarzem.

Chciał czmychnąć z tego świata, ale ręką i nogą ani rusz, więc nie sposób pomóc sobie w ucieczce. Wkrótce się okazało, że to świat ucieka od niego.

Rozpad

Zdarzenie pod kościołem: Piotr wraca z niedzielnej mszy, z nim kilku sprawnych kolegów. Naraz zbliża się do nich staruszka, głaszcze Piotra po głowie: - Ojej, taki ładny, a na wózku - wyjmuje z torebki cukierka, daje jemu, kolegów pomija.

Zdarzenie w sanatorium, w gabinecie RTG. - Pan się położy -...

20192

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]