Reklama

Czy rząd porządzi

Czy rząd porządzi

25.08.2014
Czyta się kilka minut
Upadł pomysł opodatkowania na normalnych zasadach bogatych rolników – doniosła „Rzeczpospolita”. Premier zapowiadał to w drugim exposé, teraz zrezygnował.
D

Dlaczego? Opór stawia – co oczywiste – PSL, a PO jest tak słaba, że niepotrzebna jej wojna w koalicji. Donald Tusk rzadko pojawia się publicznie. Na ostatniej konferencji mówił o darmowym podręczniku dla pierwszoklasistów i otwieraniu bramek na autostradach, które miało rozładować wakacyjne korki. Projektach obliczonych na krótkoterminowy skok popularności. Rząd nie jest przecież od drukowania podręczników ani od zarządzania ruchem drogowym poprzez dosypywanie 20 mln zł z rezerwy celowej.
Rząd jest od spraw poważnych – choćby od tego, by mądrze ujednolicić reguły gry dla rolników i nierolników. Do tego trzeba odwagi i siły. Tusk, mimo że zawsze stawiał na „ciepłą wodę w kranie”, potrafił być odważny. Np. podjął decyzję o wydłużeniu wieku emerytalnego – wszyscy wiedzieli, że trzeba, ale nikt nie chciał zaryzykować.
Gdzie podział się tamten Tusk? Albo choćby ten...

1220

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]