Reklama

Czy przełom w sporze w Jasienicy?

Czy przełom w sporze w Jasienicy?

21.04.2014
Czyta się kilka minut
Jasienica jest pewnie jedną z najbardziej znanych polskich parafii, obojętne, czy nam się to podoba, czy nie.
Z

Zwłaszcza po serii wydarzeń, które miały w niej ostatnio miejsce. Najpierw arcybiskup warszawsko-praski wydał dekret zakazujący byłemu proboszczowi ks. Wojciechowi Lemańskiemu odprawiania mszy i spowiadania w kościele w Jasienicy. Wywołało to wzburzenie części parafian, którzy zakłócili Mszę odprawianą w Niedzielę Palmową.
Abp Henryk Hoser zareagował stanowczo, zamykając kościół „do odwołania”. W odpowiedzi parafianie urządzili w Wielki Czwartek pikietę przed kurią warszawsko-praską. Na szczęście doszło do pierwszego przełomu: abp Hoser spotkał się z przedstawicielami parafian. Uzgodniono, że co prawda kościół na razie pozostanie zamknięty, ale przed nim w Wielką Sobotę pokarmy poświęci biskup pomocniczy Marek Solarczyk, natomiast w Wielkanoc zostanie odprawiona Msza polowa.
Smutne jest to, że Jasienica nie będzie miała normalnych świąt, bo konflikt pomiędzy jej byłym...

2913

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]