Reklama

Człowiek świstakowi wilkiem

Człowiek świstakowi wilkiem

06.02.2007
Czyta się kilka minut
Nowoczesne kurorty narciarskie - kolorowe tłumy wmieszane w scenerię metalowych słupów - przenoszą do górskich wiosek miejskie pe jzaże i kulturę konsumpcji. Czy, jak twierdzą ekolodzy, turyści i narciarze zagrażają też przyrodzie Karpat?.
fot. A. Leśniak
K

Kiedy Radosław Ślusarczyk, chudy, brodaty trzydziestolatek z położonej pod Bielskiem-Białą Pracowni na rzecz Wszystkich Istot opowiada przez telefon o kolejnej drodze przecinającej rezerwat, kolejnym bezprawnym wyciągu narciarskim, kolejnym hektarze wyciętego lasu, podnosi głos mimo późnej pory, jakby nadal rozmawiał z inwestorem lub dyrektorem.

- Należy zmienić przebieg autostrady. Przecina korytarz migracyjny - mówi na przykład. W odpowiedzi słyszy: - Niczego nie zmienimy.

- W takim razie spotkamy się w sądzie lub w Komisji Europejskiej - odpowiada Ślusarczyk.

"My name is Białowieża Forest"

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot prowadzi ośrodek edukacji ekologicznej w Bystrej pod Bielskiem-Białą. Sprzed domu widok na Klimczok, Kozią Górę i masyw Skrzycznego (Beskid Śląski). Za plecami fragment...

16212

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]