Reklama

Ładowanie...

Cząstki elementarne

01.02.2004
Czyta się kilka minut
Premier znów zaskoczył. A to za sprawą ostatnich przetasowań w rządzie. Tym razem zaskoczeniu nie towarzyszy podziw dla sprytu, którego wcześniej nie odmawiali premierowi także krytycy. Zaskoczenie to za mało, by polityczne posunięcia nazwać majstersztykiem. Zaraz potem zaskoczono samego Millera. W piątek udało się to Romanowi Jagielińskiemu.
N

Nawet jeśli nominację Józefa Oleksego na szefa MSWiA uznano za sprytne posunięcie, to kolejne niespodzianki, a przede wszystkim odsunięcie Piotra Czyżewskiego z Ministerstwa Skarbu określono jako wynik zakulisowych uzgodnień z biznesem. Padły sugestie, że za dymisją Czyżewskiego stał wpływowy biznesmen Jan Kulczyk. Niektórzy politycy SLD już wcześniej wyrażali niepokój zbyt częstymi związkami szefa rządu z polskimi oligarchami.

Wiele mówi to, że Leszek Miller był wstanie utrącić ministra, ale nie zdołał natychmiast przeforsować na zwolnione stanowisko nikogo ze swoich ludzi i musi odgrywać komedię z “konsultacjami z zapleczem parlamentarnym". Polityka rządu SLD-UP staje się wypadkową działań różnych ośrodków. Wydawało się, że przegrane głosowanie nad poprawkami do budżetu postawiło istnienie rządu pod znakiem zapytania. A jednak: słaby premier, rząd...

14212

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]