Reklama

Czas zaćmienia, czas działania

Czas zaćmienia, czas działania

18.11.2013
Czyta się kilka minut
Bezwzględnie zegarek ministra Nowaka, temat niby aktualny, to nie jest pomysł na poważną rozmowę.
O

Oto wskazówka zegara innego kalibru sunie nieubłaganie ku godzinie mrocznej, w której to wszystkie narody Ziemi, czy to na widok dyni, czy tęczy, będą się trwożyć, jak nie przymierzając faraon na widok zaćmienia Słońca.
Nastroje, mody i lęki przepływają dziś między kontynentami prędko, protesty przeciw dyniom, tęczom czy punktom erogennym mogą się rozlać bez kontroli po planecie. To nasza szansa na aktywność ujętą wedle wielkich możliwości i aspiracji. Popatrzmy wokół, szerzej i bez kompleksów, bowiem dzierżymy palmę pionierstwa w dziedzinach nietechnicznych. To kapitał nie do zmarnowania. Ludzie w naszym kraju masowo dostają bzika na widok dyni. Szukają ukojenia w prokuratorskim donosie, gdy widzą kropkę wskazującą punkt erogenny, podczas zwykłego przedstawienia teatralnego publiczność rodzima wygina się w histerycznym łuku. Dość powiedzieć, że młodzież nasza, której...

2902

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]