Reklama

Ładowanie...

Covid bije rekordy na Ukrainie

z Kijowa
08.11.2021
Czyta się kilka minut
W sobotę 6 listopada odnotowano niemal 800 zgonów z powodu zachorowania na covid – to najwyższy dobowy wskaźnik od początku pandemii na Ukrainie. W Kijowie zajętych jest ponad 70 proc. łóżek w szpitalach i 80 proc. łóżek z podłączeniem do tlenu. „Do kijowskiego krematorium karawany stoją w kolejce po dwie godziny” – alarmował już dwa tygodnie temu przewodniczący parlamentarnej komisji ds. zdrowia.
A

Aby skłonić obywateli do szczepień, władze zaostrzyły regulacje epidemiologiczne. W tzw. czerwonej strefie, gdzie sytuacja jest najgorsza, znalazło się 15 obwodów i stolica. Z restauracji i centrów handlowych mogą korzystać tam tylko w pełni zaszczepieni, a z transportu miejskiego tylko osoby mające certyfikat szczepienia, aktualny wynik testu lub zaświadczenie lekarskie o przebytym covidzie.

Choć szczepionki są już powszechnie dostępne i w ostatnim tygodniu przyjmowało je po 300 tys. osób dziennie, w pełni zaszczepionych jest niecałe 20 proc. obywateli. Z badań opublikowanych przez UNICEF wynika, że niemal 55 proc. Ukraińców nie chce się szczepić i nie planuje tego zrobić. Mimo stałych apeli ministerstwa zdrowia wiele osób wciąż jest przekonanych, że szczepienie może im zaszkodzić. Sprzyja temu kampania dezinformacyjna tzw. antyszczepionkowców. Według Służby Bezpieczeństwa...

1735

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]