Reklama

Co się stanie po wyborach

Co się stanie po wyborach

16.09.2019
Czyta się kilka minut
Wszystko wskazuje na to, że wygra je PiS. Nie wiadomo tylko, czy uda mu się stworzyć skuteczną większość w Sejmie.
Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej PiS w Gdańsku, 12 września 2019 r. ŁUKASZ DEJNAROWICZ / FORUM
P

Po konwencjach partyjnych kampania wyborcza weszła w fazę dojrzałą. Cztery ugrupowania od miesiąca mają stabilną pozycję nad progiem wyborczym. Zapewniły sobie bezpieczeństwo, przygarniając pozostałości aż sześciu inicjatyw, próbujących w ostatnich latach wywrócić ten „stolik do brydża”. Uporały się także z wewnętrznymi napięciami, czego ostatnim akcentem było schowanie się przez Grzegorza Schetynę za plecami Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, w partii przyjęte z ulgą. W chwili rozlosowania przez PKW numerów na koszulkach, wszyscy stali już w blokach startowych.

Cztery ręce

Dobrze przeprowadzona kampania to utwór na cztery ręce: dwie muszą rozgrywać sytuację przed wyborami, a dwie – wydarzenia po wyborach. Zadania przedwyborcze to równoległa mobilizacja twardego elektoratu i przekonywanie niezdecydowanych.

Wybory wygrywa się, czerpiąc z obu zasobów naraz. Ale dobrze...

9963

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]