Czas na pumę

Ocena moralna w końcu została wyrażona językiem cielesnego obrzydzenia. Doprawdy, trudno o wydarzenie bardziej polityczne niż awaria kanalizacji.

Reklama

Czas na pumę

16.09.2019
Czyta się kilka minut
Ocena moralna w końcu została wyrażona językiem cielesnego obrzydzenia. Doprawdy, trudno o wydarzenie bardziej polityczne niż awaria kanalizacji.
Ekrany i Twitter 28-29 sierpnia. ILUSTRACJE POCHODZĄ Z TWITTERA, FACEBOOKA I KANAŁÓW TELEWIZJI PUBLICZNEJ
K

Kampania wyborcza to żarłoczny potwór, który pochłania i przetrawia wszystko, co napotka na swej drodze. Awaria (lub katastrofa, bo dobór słów jest tu kluczowy!) przebiegających pod Wisłą kolektorów transportujących nieczystości do Oczyszczalni Ścieków Czajka nie jest wyjątkiem. Ale jak połączyć wybór między partiami politycznymi ze spuszczanymi do rzeki ściekami? Jak powiązać przyszłość Polski z fekaliami?

Kampania to także moment, w którym otwiera się okno do wnętrza naszej duszy. Demokratyczny karnawał nie tylko stwarza szansę wyłonienia polityków, którzy przez najbliższe cztery lata będą decydować o biegu spraw w ojczyźnie. Pozwala nam też zobaczyć, kim jesteśmy, skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy. Czym są – lub czym stały się dziś – media, przestrzeń publiczna, relacje międzyludzkie, a nawet geografia...

Opowieść o tym, jak strony politycznego konfliktu wplatały w...

22280

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]