Czas na pumę

Ocena moralna w końcu została wyrażona językiem cielesnego obrzydzenia. Doprawdy, trudno o wydarzenie bardziej polityczne niż awaria kanalizacji.

Reklama

Czas na pumę

Czas na pumę

16.09.2019
Czyta się kilka minut
Ocena moralna w końcu została wyrażona językiem cielesnego obrzydzenia. Doprawdy, trudno o wydarzenie bardziej polityczne niż awaria kanalizacji.
Ekrany i Twitter 28-29 sierpnia. ILUSTRACJE POCHODZĄ Z TWITTERA, FACEBOOKA I KANAŁÓW TELEWIZJI PUBLICZNEJ
K

Kampania wyborcza to żarłoczny potwór, który pochłania i przetrawia wszystko, co napotka na swej drodze. Awaria (lub katastrofa, bo dobór słów jest tu kluczowy!) przebiegających pod Wisłą kolektorów transportujących nieczystości do Oczyszczalni Ścieków Czajka nie jest wyjątkiem. Ale jak połączyć wybór między partiami politycznymi ze spuszczanymi do rzeki ściekami? Jak powiązać przyszłość Polski z fekaliami?

Kampania to także moment, w którym otwiera się okno do wnętrza naszej duszy. Demokratyczny karnawał nie tylko stwarza szansę wyłonienia polityków, którzy przez najbliższe cztery lata będą decydować o biegu spraw w ojczyźnie. Pozwala nam też zobaczyć, kim jesteśmy, skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy. Czym są – lub czym stały się dziś – media, przestrzeń publiczna, relacje międzyludzkie, a nawet geografia...

Opowieść o tym, jak strony politycznego konfliktu wplatały w...

22280

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ale przyłożyłeś tym podłym klechom !

PiS-owskie szambo propagandowe rzeczywiscie imponuje, a ja się pytam: gdzie jest odpowiedź? Oczywiście odpowiedź na tym samym poziomie, bo racjonalnej odpowiedzi tamta strona absolutnie nie pojmie.

a więc wystarczy modlić się do Boga o sprawiedliwość, zachowywać Jego przykazania i ufnie czekać na Jego wyroki

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]