Reklama

Co nam przeszkadza mieć dzieci? („TP” 23/12)

Co nam przeszkadza mieć dzieci? („TP” 23/12)

05.06.2012
Czyta się kilka minut
Wszystko. Tak brzmi najkrótsza odpowiedź, której poświęciliśmy dużą część poprzedniego numeru. Poniżej głosy naszych czytelników z Facebooka.
~

~Krzysztof Walczak: „Wsparcie ze strony państwa” bardzo ładnie brzmi, ale jest błędnym sformułowaniem. Państwo (czyli budżet) skądś musi wziąć środki na to wsparcie. Czyli tak naprawdę to zawsze będzie wsparcie części społeczeństwa przez inną część.

~Agata Lazor: Wsparcie mogłoby być nie tylko finansowe. Kwestia odpowiednich ustaw dotyczących rynku pracy, zakładania przedszkoli i żłobków. W naszym katolickim kraju niestety mentalność jest bardzo antyrodzicielska.

~Marta Łukaszewicz: My co prawda mamy dwoje dzieci (aż? tylko?), ale czynnik ekonomiczny i, że tak powiem, organizacyjny, w wielu przypadkach rzeczywiście decyduje o ilości posiadanego potomstwa.

~Sebastian Musielak: W dobie triumfującego neoliberalizmu rodzina – tak jak przedszkole, szkoła, teatr, miasto i gmina wreszcie – ma być...

2243

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]