Reklama

Cisza w Watykanie

Cisza w Watykanie

07.06.2021
Czyta się kilka minut
W Kanadzie po raz kolejny rozgorzała dyskusja na temat współodpowiedzialności Kościoła za krzywdy wyrządzone rdzennym mieszkańcom.
Stephanie Gutierrez przed szkołą w Kamloops ze zdjęciem swoich dziadków. Babcia Stephanie była jedną z uczennic szkoły. 31 maja 2021 r. FOT. DARRYL DYCK / THE CANADIAN PRESS / EAST NEWS
P

Piątek, 28 maja. Przed Galerią Sztuki w Vancouver zbierają się grupki Kanadyjczyków. Jedni mają ze sobą kwiaty, inni znicze i pluszowe misie. Zostawiają je wśród leżących na schodach par bucików, które przypominają o szczątkach 215 dzieci, właśnie znalezionych na terenie dawnej szkoły dla Indian w Kamloops. Takich „pomników” upamiętniających tragiczne znalezisko powstało w całej Kanadzie więcej: dziecięce buty stawiane są w parkach, na miejskich skwerach, przed kościołami, a nawet przy wejściach do centrów handlowych. Flagi, w hołdzie dla ofiar, na budynkach rządowych opuszczone będą do połowy masztu przez 215 godzin. Od tej liczby w najbliższych tygodniach w Kanadzie nie da się uciec.

Skradzione rodzicom

„Ta wiadomość łamie mi serce. To bolesne przypomnienie tego mrocznego i haniebnego rozdziału w historii naszego kraju” – w taki sposób kanadyjski premier Justin...

12345

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

ci, którym wciąż mało i mało podobnych horrorów by zrozumieć w jakim procederze biorą udział, w roli sponsorów i klakierów? jak ich nazwać?

Kiedy czytam, co tam się działo. Kolejny kamień do ogródka nieludzkich zachowań ludzi Kościoła. Jak im nie wstyd? A gęby pełne frazesów o miłości bliźniego. Jeśli istnieje Bóg, to na ich miejscu bałabym się spotkania z Nim na Sądzie Ostatecznym.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]