Reklama

Ciekawostki dla dzieci

15.02.2021
Czyta się kilka minut
O

Od prawa do lewa, jak jeden mąż, siedzimy sobie dziś w kasynach, a to tasując karty, a to rzucając kostkami, a to kręcąc złotym kurkiem ruletki, i stukając się przy tym kielichami. Urzędujący minister zdrowia uznał bowiem kasyno za miejsce sterylne i bezpieczne, za ośrodek w kształcie jakby szpitala. Zupełnie niespodziewanie zatem, dzięki rewolucyjnej decyzji o otwarciu kasyn w czasie szalejącej epidemii, p. Niedzielski wbiegł równocześnie i do powszechnej historii medycyny, i takoż do historii hazardu. Z rękoma wzniesionymi, zdaje się, w geście triumfu, a nie poddawania się bynajmniej naciskom kogokolwiek z branży gier losowych. Brawo, gratulujemy i pałamy po polsku zawiścią. Żyjemy też nadzieją, że ten przypadek stanie się w przyszłości, gdy p. Niedzielski nie będzie już urzędnikiem państwowym, tematem poważnych badań, analiz i ciekawych opracowań. Sytuacja dojrzała do wyposażenia...

4170

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]