Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Cicha apokalipsa

Cicha apokalipsa

05.08.2013
Czyta się kilka minut
Film „Anomalia” ukazuje nasze lęki przed krachem cywilizacji, odwetem natury, przed ostatecznym końcem.
Kadr z filmu „Anomalia” Fot. MATERIAŁY PRASOWE
K

Któż nie pamięta tego strachu, kiedy zima uporczywie nie chciała się skończyć, naturalny cykl życia jakby zatrzymał się w miejscu, przyroda jakby przestała się odradzać? Każdego roku podczas nazbyt długiego przednówka dopadają nas podobne nastroje: czy tak będzie zawsze?, a może to już koniec wszystkiego? „Piąta pora roku” – tak brzmi oryginalny tytuł filmu belgijskiego reżysera Petera Brosensa i jego amerykańskiej żony Jessiki Woodworth. Jest w tym zapowiedź groźnego zakrzywienia czasu, wejścia w jakiś nienormalny porządek, co oddaje istotę filmu głębiej niż jego polski tytuł „Anomalia”, odnoszący się bardziej do postępujących zakłóceń pogodowych, przyrodniczych czy międzyludzkich.

PORCJA MIĘSA
Zwijanie się – tym słowem najprościej można określić to, co dzieje się w pokazanej w filmie współczesnej flamandzkiej wiosce. Kiedy podczas dorocznego rytuału...

5054

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]