Reklama

Choreografia modlitwy

Choreografia modlitwy

04.01.2004
Czyta się kilka minut
To był piękny taniec, łączący harmonijne ruchy oraz proste i czytelne gesty. Tylko muzyka zabrzmiała nieco obco, z egzotyczną melodią i niezrozumiałymi, hebrajskimi słowami. Właściwie nie byłoby o czym pisać, gdyby nie fakt, że miało to miejsce podczas składania darów. Trwała Msza!.
W

Wydarzyło się to w listopadzie w dwóch kościołach: w warszawskiej parafii i łódzkiej katedrze. Kazanie przybliżyło wiernym znaczenie tego, co mieli za chwilę zobaczyć. Przy ołtarzu uformował się krąg. Wcześniej przygotowane osoby zatańczyły. W Łodzi uczestnicy warsztatów ewangelizacyjnych chcieli wyrazić prawdę, że “ciało jest świątynią Ducha Świętego", w Warszawie taniec miał oddać atmosferę panującą w niebie; podkreślić, że dzień Wszystkich Świętych to święto radosne.

Zdania były podzielone nawet wśród celebrujących kapłanów: jednym taniec przeszkadzał, w oczach innych był jak najbardziej uprawniony. Wierni nie wyglądali na oburzonych. Dla części był to spektakl, dla innych wielkie duchowe przeżycie. Starsze małżeństwo miało w oczach łzy wzruszenia: “To było piękne, jak oni się modlili. Chwalili Boga całym sobą".

Czarci taniec...

15921

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]