Reklama

Ładowanie...

Modlitwa przez taniec: stań przy mnie i uwielbiaj

20.05.2023
Czyta się kilka minut
Taniec uwielbienia jest modlitwą, która angażuje całe ciało. Jeszcze niedawno był w Polsce zupełną egzotyką. Dziś coraz więcej ludzi modli się w ten sposób.
Modlitwa tańcem, Kiczyce, lipiec 2022 r. / MARCIN CHODUŃ
K

Krótko przed wieczornym spotkaniem jeszcze próba taneczna. Kilka kobiet i mężczyzna ćwiczą ruchy do muzyki płynącej z telewizora: ramiona zagarniające przestrzeń wokół, obroty całego ciała, pokłony w pozycji klęczącej.

Kiczyce, niewielka miejscowość koło Skoczowa. W tutejszym ośrodku H2O trwają właśnie tygodniowe rekolekcje ekumenicznej wspólnoty Głos na Pustyni, współtworzonej przez katolików i ewangelikalnych chrześcijan. W sumie jest tu około sto osób dorosłych i pięćdziesięcioro dzieci. Codzienne zajęcia: do południa msza, uwielbienie i wykłady (w tym roku głównym tematem jest paruzja, czyli powtórne przyjście Jezusa), po południu czas wolny, a potem uwielbienie wieczorne – modlitwa połączona ze śpiewem i tańcem.

Tańczący ludzie to od kilku lat coraz częstszy widok w polskich kościołach. W wielu miejscach powstały w ostatnich latach tak zwane służby...

16802

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]