Reklama

Chłopcy z placu Maxwella

Chłopcy z placu Maxwella

01.06.2010
Czyta się kilka minut
Nie mija szok po śmierci Maxwella Itoyi. Najprawdopodobniej przypadkowa ofiara interwencji policji może stać się symbolem walki z ksenofobią.
T

Także dziś o pierwszej w nocy zadzwoni jego budzik w komórce. Światła jakiegoś przejeżdżającego samochodu na chwilę rozjaśnią pokój. Monika się nie poruszy. Prawie nie będzie oddychać. Od śmierci męża nie sypia nocami, czeka, aż zabrzmi ta melodyjka. Pojawia się wtedy uczucie, że Max przekręci się na bok i wyłączy telefon. Potem zwlecze się z łóżka i jak co dzień zaspany ruszy do kuchni, a ona po kilku minutach usłyszy trzaśnięcie drzwi. Wtedy odwróci się na bok i dalej będzie spokojnie spała, a Maxwell jak zawsze będzie jechał do pracy na "stadion". Tak było tamtej feralnej niedzieli.

Stadionie, mój domu

W środku nocy ulice Okrzei czy Jagiellońska są zakorkowane niczym w godzinach szczytu. W tym czasie samochody zapełniają powoli okolice dworca PKS. "Stadion" - a raczej to, co z niego zostało - to jakby wciąż odrębne miasto...

9134

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]