Reklama

Ładowanie...

Być jak Kolumb

28.09.2003
Czyta się kilka minut
Wiara to rzeczywiście “skok w ciemność". Można się spierać o nośność metafory, ale nie można jej zarzucić, że nie odpowiada na dylematy szeregowego chrześcijanina. I może nie tylko szeregowego, bo przecież w życiu duchowym nie ma mistrzów świata.
D

Do tekstu ks. Andrzeja Lutra “Myślenie według miłości" (“TP" 37/03), reklamowanego przez redakcję na pierwszej stronie jako “Przepis na księdza", ośmielam się dodać kilka luźnych refleksji proboszcza. Nie będę polecać metod duszpasterskich ani socjotechnicznych chwytów wziętych z podręczników public relations. Mogłoby się to zamienić w wariacje na temat “ksiądz moich marzeń". Tymczasem taki ksiądz po prostu nie istnieje. Każdy ma inne marzenia i inne zapotrzebowania duchowe. Paweł siał, Apollos podlewał... Lepiej zatem skupić się na problematyce bardziej zasadniczej: osłabieniu siły przekazu treści wiary chrześcijańskiej poprzez niezrozumienie serca tego przekazu.

Osoba, nie idea

Na wykładzie Uniwersytetu Latającego Znaku zapytano ks. Tomasza Węcławskiego o to, co powinno być dziś przedmiotem troski Kościoła w Polsce....

11915

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]