Reklama

Być jak Kolumb

Być jak Kolumb

28.09.2003
Czyta się kilka minut
Wiara to rzeczywiście “skok w ciemność". Można się spierać o nośność metafory, ale nie można jej zarzucić, że nie odpowiada na dylematy szeregowego chrześcijanina. I może nie tylko szeregowego, bo przecież w życiu duchowym nie ma mistrzów świata.
D

Do tekstu ks. Andrzeja Lutra “Myślenie według miłości" (“TP" 37/03), reklamowanego przez redakcję na pierwszej stronie jako “Przepis na księdza", ośmielam się dodać kilka luźnych refleksji proboszcza. Nie będę polecać metod duszpasterskich ani socjotechnicznych chwytów wziętych z podręczników public relations. Mogłoby się to zamienić w wariacje na temat “ksiądz moich marzeń". Tymczasem taki ksiądz po prostu nie istnieje. Każdy ma inne marzenia i inne zapotrzebowania duchowe. Paweł siał, Apollos podlewał... Lepiej zatem skupić się na problematyce bardziej zasadniczej: osłabieniu siły przekazu treści wiary chrześcijańskiej poprzez niezrozumienie serca tego przekazu.

Osoba, nie idea

Na wykładzie Uniwersytetu Latającego Znaku zapytano ks. Tomasza Węcławskiego o to, co powinno być dziś przedmiotem troski Kościoła w Polsce....

11915

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]