Reklama

Kościół prostytutek i celników

21.09.2015
Czyta się kilka minut
Kard. Christoph Schönborn, metropolita Wiednia: Synod powinien spojrzeć na życie osób w związkach nieuregulowanych nie tylko przez pryzmat braków, ale także pozytywów.
Kard. Christoph Schönborn Fot. Franco Origlia / GETTY IMAGES
K

KS. ANTONIO SPADARO SJ:Jaka była, zdaniem Eminencji, intencja zwołania nadzwyczajnego zgromadzenia Synodu ds. rodziny? Mówiło się o radości płynącej z rodziny i o wyzwaniach stojących przed rodziną.

KARD. CHRISTOPH SCHÖNBORN: Kiedy Franciszek zostawał papieżem, temat następnego synodu był już ustalony przez jego poprzednika, papieża Benedykta: ogólne zagadnienia antropologii chrześcijańskiej, a przede wszystkim problemy bioetyczne. Podczas pierwszego spotkania z radą synodu, papież Franciszek od razu zauważył, że będzie trudno stawić czoła takim kwestiom poza fundamentalną ramą rodziny i małżeństwa. W konsekwencji tematyka uległa stopniowo przesunięciu, ale bez pomijania pytań antropologicznych. Zostały one po prostu skojarzone z pierwotną antropologią, jaką jest biblijne nauczanie o mężczyźnie i kobiecie, o ich związku oraz o ich powołaniu...

34428

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]