Reklama

Kościół prostytutek i celników

Kościół prostytutek i celników

21.09.2015
Czyta się kilka minut
Kard. Christoph Schönborn, metropolita Wiednia: Synod powinien spojrzeć na życie osób w związkach nieuregulowanych nie tylko przez pryzmat braków, ale także pozytywów.
Kard. Christoph Schönborn Fot. Franco Origlia / GETTY IMAGES
K

KS. ANTONIO SPADARO SJ:Jaka była, zdaniem Eminencji, intencja zwołania nadzwyczajnego zgromadzenia Synodu ds. rodziny? Mówiło się o radości płynącej z rodziny i o wyzwaniach stojących przed rodziną.

KARD. CHRISTOPH SCHÖNBORN: Kiedy Franciszek zostawał papieżem, temat następnego synodu był już ustalony przez jego poprzednika, papieża Benedykta: ogólne zagadnienia antropologii chrześcijańskiej, a przede wszystkim problemy bioetyczne. Podczas pierwszego spotkania z radą synodu, papież Franciszek od razu zauważył, że będzie trudno stawić czoła takim kwestiom poza fundamentalną ramą rodziny i małżeństwa. W konsekwencji tematyka uległa stopniowo przesunięciu, ale bez pomijania pytań antropologicznych. Zostały one po prostu skojarzone z pierwotną antropologią, jaką jest biblijne nauczanie o mężczyźnie i kobiecie, o ich związku oraz o ich powołaniu...

34428

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]