Reklama

Ładowanie...

Brukiew i jej Julia

05.09.2022
Czyta się kilka minut
CAITO / ADOBE STOCK
O

O dziewięćdziesiąt procent może spaść różnorodność zapylaczy na obszarach zainfekowanych nawłocią kanadyjską. Tę inwazyjną, niszczącą ekosystemy łąk i zarośli roślinę lekceważymy po części dlatego, że jest tak ładna. Z początku obecna w niewielkiej ilości, jakże miło podmalowywała nam płowo-bure pejzaże późnego lata. Ale jej pędu nic nie zatrzyma, tylko ludzka ręka, działaniem roztropnym, choć brutalnym. Idzie o naszą przyszłość, ale taką przyziemną, niesprzedawalną w postaci sloganowej papki z jakichś kampusów czy gospodarskich wizyt wodza.

A może lepiej, żeby panowie politycy nie angażowali przyrody w swoje kampanie, skoro tak nieodpowiedzialnie rozgrywali kwestię zatrutej Odry? Ryby potrafią być problemem dla polityków nie tylko, gdy śnięte, ale i żywe, aż za bardzo żywe. W Białym Domu, przynajmniej za Obamy, był umocowany etatowo i budżetowo specjalny doradca ds....

6197

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]