Reklama

Lipidowy profil smalcu

Lipidowy profil smalcu

16.02.2015
Czyta się kilka minut
Trudne porozumienie z trudnym partnerem.
Fot. Paula Krajewska / JUSTMYDELICIOUS
O

Odechciewa się czytać gazet i słuchać radia, kiedy ludzie o poważnych nazwiskach wygadują eufemizmy w obliczu mińskiej tragifarsy. Jako wykładowcy w szkołach dziennikarskich przerabiali chyba ze studentami sławetną korespondencję „New York Timesa” z 1922 r. pt. „W Bawarii rośnie w siłę nowy idol ludu”. To z niej Ameryka dowiedziała się o ciekawym fenomenie politycznym, który może narobić kłopotów władzom w Berlinie, bowiem paramilitarne oddziały ze swastyką naruszają traktat wersalski. Ale dzięki „licznym dobrze poinformowanym źródłom” wysłannik Cyril Brown był w stanie zapewnić niesłusznie zaniepokojone koła żydowskie, iż antysemityzm owego przywódcy „nie jest wcale taki szczery i gwałtowny, na jaki wygląda”.
Mój niepokój za to jest szczery i gwałtowny jak mistral, który właśnie z całą mocą urywa głowę przechodniom w pozornie tylko przychylnych mieścinach Prowansji. Chowam się...

6029

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]