Reklama

Brudnopis

Brudnopis

09.07.2013
Czyta się kilka minut
Świeży, niezależny od uprzedzeń i złudzeń przegląd obecnych postulatów projektowanych na sprzeciwie wobec PO pozwala zbudować kompletną wizję przyszłej Polski.
J

Jej realizacji oczekuje co najmniej 30 proc. deklarujących twardą chęć głosowania. Lista oczekiwań i życzeń najpewniej nie jest zamknięta, ale już obejmuje kilka sfer, w tym tych kluczowych dla szarej codzienności. Najwyższy czas listę pokazać światu, choćby w formie brudnopisu.
Zacznijmy od sztuki i humanistyki. Postulowany stosunek daje wyobrażenie rodzącego się kanonu piękna. Nienowy to kanon, może dlatego nie dziwi ani specjalnie nie trwoży. Malarstwo akceptowane ma być figuratywne i odpicowane, figury muszą być odziane. Takaż tylko ma być rzeźba, zarówno muzealna, jak i miejska, poezja musi być patriotyczna, wierzbowo--płacząca, proza rozliczeniowa, teatr arcyklasyczny, a kino wojenne. Humanistyka ogólnie ujęta ma być ściśle kibicowska, to znaczy spójna i jasna, debata o niej musi być jednym wielkim narodowym postulatem rymującym się w zrozumiałą przyśpiewkę, wolną od tzw...

3395

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]