Reklama

Bóg w gościnie

Bóg w gościnie

11.07.2016
Czyta się kilka minut
Wtedy, gdy w ciągu dnia jest najbardziej upalnie, Abraham siedzi w wejściu do namiotu. Nagle spostrzega przed sobą trzech mężczyzn. Wita ich, zaprasza w gościnę.
O. Wacław Oszajca
P

Panie, jeśli znalazłem u ciebie łaskę, nie omijaj, proszę, twojego sługi” – mówi. Dlaczego, widząc trzy osoby, zwraca się do nich niczym do jednej? Niektórzy tłumaczą, że jest to jedno z pierwszych objawień Trójcy Świętej, ale są to opinie rzadkie. Żydowscy uczeni w Piśmie twierdzą raczej, że chodzi o trzech aniołów. Podobnie pisze autor Listu do Hebrajczyków: „Nie zapominajcie też o gościnności. Przecież dzięki niej niektórzy, nawet się nie domyślając, ugościli aniołów”. Katoliccy bibliści twierdzą z kolei, że przybysze byli zwykłymi ludźmi, z którymi do Abrahama zawitał sam Bóg.

Aniołowie czy ludzie, ważne jest co innego. To mianowicie, że Bóg przychodzi do człowieka w najmniej oczekiwany sposób i w najmniej oczekiwanym czasie; w okolicznościach zarówno prozaicznie zwyczajnych, jak i przerażających. Kto o zdrowych zmysłach pałęta się po dworze w skwarze południa? (W Rzymie...

3146

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

się do opinii, że było to objawienie Trójcy.

ale tak bardzo tęsknię do pewności.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]