Reklama

Bóg ma skośne oczy

Bóg ma skośne oczy

31.07.2006
Czyta się kilka minut
Mimo że trzecie przykazanie Dekalogu Misjonarza, nakazujące nie zapominać o poobiedniej sjeście, czy siódme, mówiące o nielekceważeniu zasad higieny (np. spania pod moskitierą), zdają się egzotyczne, nie można dać się zwieść pozorom - problemy misjonarzy bywają dużo poważniejsze.
W

W lipcu zmarł w wieku 98 lat nestor misjonarzy, prekursor dialogu międzyreligijnego i wykorzystania mediów w ewangelizacji, ks. Nicola Maestrini, który zwykł powtarzać za św. Teresą z Avila: "Ja i Jezus możemy wiele uczynić, ale ja, Jezus i pieniądze możemy zrobić wszystko". Ks. Giulio Mariani, sekretarz generalny Papieskiego Instytutu Misji Zagranicznych, do którego należał zasłużony misjonarz, podkreślał jego zaangażowanie w animację misyjną. To niezwykle cenne wobec faktów takich, jak uchwalony 25 lipca przez środkowoindyjski stan Madhia Pradeś dekret zaostrzający obowiązujące od 1968 r. przepisy przeciw nawróceniom "dokonywanym siłą lub zastraszaniem". Przewiduje on grzywnę lub więzienie dla tego, kto chce zmienić wyznanie, a nie dopełni związanych z tym formalności, a także dla duchownego, który będzie uczestniczył w takiej zmianie. Tymczasem Indira Iyengar,...

4290

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]