Reklama

Ładowanie...

Być jak carioca

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie. Papież Franciszek ogłosił to podczas Mszy św. zamykającej tegoroczne spotkanie w Brazylii. Przygotowania w Polsce już ruszyły.
Z uśmiechem wśród smartfonów: papież Franciszek pozdrawia młodych podczas spotkania na słynnej plaży Copacabana. Rio de Janeiro, 27 lipca 2013 r. Fot. Christophe Simon / AFP / EAST NEWS
P

Pogłoski o tym, że Franciszek odwiedzi Polskę w 2016 r. krążyły wśród młodych pielgrzymów – nie tylko polskich – przez cały czas ich pobytu w Rio de Janeiro. Jeszcze kilka dni przed przylotem papieża, podczas Mszy św. w polskiej parafii Matki Bożej Jasnogórskiej, kard. Stanisław Dziwisz zasugerował, by młodzi zabrali biało-czerwone flagi na finałową Mszę św., gdyż czeka ich „zapowiedziana niespodzianka”.
Po ogłoszeniu decyzji symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani – przejęła od Brazylijczyków około stuosobowa grupa młodych Polaków, głównie z archidiecezji krakowskiej.
Tymczasem w parafii niedaleko plaży Copacabana, która gości pielgrzymów i wolontariuszy, wokół recepcji kręci się osiemnastoletni Miguel. Na plecy zarzucił biało-czerwoną flagę. Kiedy tylko słyszy język polski, podbiega i przedstawia się, dodając, że mówi w tym...

12913

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]