Reklama

open eyes economic summit 2019

Być jak carioca

Być jak carioca

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie. Papież Franciszek ogłosił to podczas Mszy św. zamykającej tegoroczne spotkanie w Brazylii. Przygotowania w Polsce już ruszyły.
Z uśmiechem wśród smartfonów: papież Franciszek pozdrawia młodych podczas spotkania na słynnej plaży Copacabana. Rio de Janeiro, 27 lipca 2013 r. Fot. Christophe Simon / AFP / EAST NEWS
P

Pogłoski o tym, że Franciszek odwiedzi Polskę w 2016 r. krążyły wśród młodych pielgrzymów – nie tylko polskich – przez cały czas ich pobytu w Rio de Janeiro. Jeszcze kilka dni przed przylotem papieża, podczas Mszy św. w polskiej parafii Matki Bożej Jasnogórskiej, kard. Stanisław Dziwisz zasugerował, by młodzi zabrali biało-czerwone flagi na finałową Mszę św., gdyż czeka ich „zapowiedziana niespodzianka”.
Po ogłoszeniu decyzji symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani – przejęła od Brazylijczyków około stuosobowa grupa młodych Polaków, głównie z archidiecezji krakowskiej.
Tymczasem w parafii niedaleko plaży Copacabana, która gości pielgrzymów i wolontariuszy, wokół recepcji kręci się osiemnastoletni Miguel. Na plecy zarzucił biało-czerwoną flagę. Kiedy tylko słyszy język polski, podbiega i przedstawia się, dodając, że mówi w tym...

12913

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]