Reklama

Blisko nas

Blisko nas

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Okrucieństwo i przemoc wobec kobiet nie są zjawiskami z marginesów społecznych. Są obecne we wszystkich warstwach, grupach i środowiskach.
"

"Jeśli komuś dzieje się krzywda, trzeba reagować". To proste, zdawałoby się oczywiste zdanie psychoterapeuty Ryszarda Izdebskiego, które pada w rozmowie o przemocy wobec kobiet, można by użyć jako motto numeru "Tygodnika", poświęconego tej problematyce.

Któż się nie zgodzi z tym, że reagować trzeba... w teorii, bo w praktyce jakże często o dziejącej się krzywdzie niby wiemy, a jednocześnie nie wiemy: nie nasza sprawa - mówimy - nie można się wtrącać, cóż ja mogę zrobić i temu podobne... Lecz fakty przedstawione w Tygodnikowych tekstach są jak wołanie o ratunek, którego nie wolno nie słyszeć.

Być może, przeciętny obywatel nie jest świadom rozmiarów występującego w Polsce, ponurego zjawiska przemocy mężczyzn wobec kobiet. Może dopiero takie relacje, jak te Krystyny Żyteckiej, założycielki i kierowniczki Fundacji "Pomoc Kobietom i Dzieciom", i ...

3983

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]