Reklama

Blisko nas

Blisko nas

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Okrucieństwo i przemoc wobec kobiet nie są zjawiskami z marginesów społecznych. Są obecne we wszystkich warstwach, grupach i środowiskach.
"

"Jeśli komuś dzieje się krzywda, trzeba reagować". To proste, zdawałoby się oczywiste zdanie psychoterapeuty Ryszarda Izdebskiego, które pada w rozmowie o przemocy wobec kobiet, można by użyć jako motto numeru "Tygodnika", poświęconego tej problematyce.

Któż się nie zgodzi z tym, że reagować trzeba... w teorii, bo w praktyce jakże często o dziejącej się krzywdzie niby wiemy, a jednocześnie nie wiemy: nie nasza sprawa - mówimy - nie można się wtrącać, cóż ja mogę zrobić i temu podobne... Lecz fakty przedstawione w Tygodnikowych tekstach są jak wołanie o ratunek, którego nie wolno nie słyszeć.

Być może, przeciętny obywatel nie jest świadom rozmiarów występującego w Polsce, ponurego zjawiska przemocy mężczyzn wobec kobiet. Może dopiero takie relacje, jak te Krystyny Żyteckiej, założycielki i kierowniczki Fundacji "Pomoc Kobietom i Dzieciom", i ...

3983

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]