Reklama

Historie dyskretnych upadków

Historie dyskretnych upadków

23.05.2015
Czyta się kilka minut
Kołodziejczyk pokazuje cenę, którą mieszczanie płacą za lepsze adresy i dobra luksusowe. Rejestruje rodzaj spustoszenia.
Fot. Schraps / ULLSTEIN BILD / GETTY IMAGES
P

Podobnie jak jego nadzwyczajny debiut, „B. Opowieści z planety prowincja”, tak i wydana właśnie „Dysforia. Przypadki mieszczan polskich” Marcina Kołodziejczyka jest również książką o Polsce. Tyle że o Polsce już daleko innej, a co za tym idzie: innej leksyki oraz innego rodzaju ironii i uwagi wymagającej, by ją opisać.

Tu zaszła zmiana

Polska nowa to Polska telewizji śniadaniowych, za pomocą których przeprowadza się od lat kretynizację narodu polskiego, Polska blogów modowych, medialnych autorytetów wielorazowego użytku, trendów globalnych i junior executives z awansu geograficznego, to Polska cwaniaków od prestiżowej deweloperki za tłuściutkie miliony i ich klientów, często zbyt odurzonych sobą i własną pozycją społeczną, by zorientować się w porę, że nie są wcale lwami salonów i korpo tygrysami, ale łosiami na rozległej polanie życia. Jest to Polska...

9924

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]