Reklama

Bądź wola Twoja

Bądź wola Twoja

14.08.2005
Czyta się kilka minut
Na scenę, w której kobieta prosiła Jezusa o uwolnienie córki z mocy złego ducha, możesz spojrzeć jak na lekcję trudnej modlitwy.
-

---ramka 362338|prawo|1---Kananejka uznaje w Jezusie Boga, Mesjasza, który może okazać miłosierdzie. Wiara pozwoliła jej rozpoznać, do kogo może się zwrócić o pomoc. Także spróbuj, wzywając Ojca, Syna i Ducha Świętego, uświadomić sobie, do kogo się zwracasz. Nie są najważniejsze słowa, które wypowiesz, ani postawa ciała, którą przyjmiesz, ani nawet skupienie, do którego zdołasz się zmobilizować. Ważny jest akt wiary w to, że będziesz obcował z Najwyższym; uzmysłowienie sobie, do kogo adresujesz słowa. W przeciwnym razies może się zdarzyć, że będą one zaklinaniem rzeczywistości, wypowiadaniem marzeń albo użalaniem się nad własną biedą. Będziesz przypominał człowieka, który mówi sam do siebie, mimo że obok niego siedzi przyjaciel.

Kobieta wołająca do Jezusa nosi w sobie mimo nieszczęścia bardzo jasny obraz Boga. Nie oskarża Go, że dopuścił zło, ale wierzy, że...

3147

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]