Reklama

Babeczki z lukrem

Babeczki z lukrem

20.12.2010
Czyta się kilka minut
Amerykanie dobroczynność zdają się mieć we krwi: statystyczna rodzina na cele charytatywne przeznacza rocznie aż 2333 dolary. W 2009 r. darowizny od obywateli, fundacji i korporacji sięgnęły łącznie 304 miliardów. A wszystko w imię odpowiedzialności.
A

Adresat: Pan David Rockefeller, 30 Rockefeller Plaza, Pokój 5600, Nowy Jork; 4 marca 2009 roku. "Drogi Dawidzie, sporo ostatnio rozmawialiśmy o naszych doświadczeniach związanych z filantropią. Doszliśmy do wniosku, że dobrze byłoby zebrać przy jednym stole grupę podobnie myślących ludzi (...) i porozmawiać, czy możemy zrobić więcej (...). Obaj podziwiamy ducha, jaki Ty i Twoja rodzina wniosła do filantropii i dlatego zwracamy się do Ciebie w pierwszej kolejności z pytaniem, czy zechciałbyś być gospodarzem takiej dyskusji. Myślimy o zorganizowaniu spotkania w Nowym Jorku. (...) 5 maja i mamy nadzieję, że będzie to dogodny dla Ciebie termin".

Co warto brać pod uwagę, gdy przekazujemy darowiznę?

WENDY KACZERSKI: Większość darowizn przekazuję pod koniec roku i staram się robić to w sposób przemyślany. Nigdy nie...

20045

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]