Reklama

Ładowanie...

Żywoty równoległe

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Komediowa opowieść o znudzonych nastolatkach staje się metaforą współczesności.
Kadr z filmu „Bling Ring” Fot. Merrick Morton / FORUM FILM POLAND
B

Być „nadzianą zdzirą” – marzenie bohaterek najnowszego filmu Sofii Coppoli – brzmi na tyle wulgarnie, że najchętniej przypisalibyśmy je nastolatkom ze społecznych nizin. W „Bling Ring”, opartym na autentycznym reportażu z magazynu „Vanity Fair”, takie aspiracje przyświecają amerykańskim dzieciakom z klasy średniej, którym marzy się luksus i sława na miarę pierwszych stron tabloidów. Włamują się więc do willi hollywoodzkich gwiazd, a zdobytymi łupami chwalą na facebookowych profilach. Rebecca, Nicki czy Mark, mieszkając w Kalifornii, mateczniku popkulturowych wzorców i siedlisku największych idoli, mają okazję wcielić w życie fantazje milionów współczesnych zakupoholiczek i podglądaczy, którzy choć przez chwilę chcieliby być jak Paris Hilton czy Lindsay Lohan. Fotografowane niczym w reklamie niekończące się rzędy markowych butów, toreb i wieszaków z kreacjami stają się obiektem...

5041

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]