Reklama

Ładowanie...

Rozmowa wewnętrzna

15.02.2004
Czyta się kilka minut
Współczesne Tokio; w dokumencie “Tokyo-Ga" Wim Wenders pokazywał je podobnie, jako twór sztuczny, na granicy futurystycznego koszmaru. Kiedy w “Między słowami" pojawia się w tle szczyt Fudżi-san, nie mamy pewności, czy to rzeczywistość, czy jedynie jej kiczowate przedstawienie.
Bob (Bill Murray) i Charlotte (Scarlett Johansson)
G

Gdy nasz bohater, podstarzały amerykański aktor, przybywa do stolicy Japonii, by za 2 miliony dolarów wystąpić w reklamówce miejscowej whisky, ogląda z okien taksówki rzeczywistość drugiego stopnia, w której ekran przesłonił to, co realne. Na jednym z gigantycznych plakatów zobaczy siebie samego.

Sofia Coppola, autorka filmu “Między słowami", to dziś, w przededniu rozdania Oscarów, jedno z gorących nazwisk w filmowym światku. I nie chodzi tu o znajome brzmienie. Tak, Sofia jest córką wielkiego Francisa Forda, pojawiała się niemal od kołyski w jego filmach, asystowała mu na planie, a w niedocenionej skądinąd III części “Ojca chrzestnego" zagrała nawet główną rolę kobiecą (nieszczęsnej córki Michaela Corleone) i strasznie jej się za ów występ oberwało.

Zrozumiała wówczas, że dla młodej artystki o wszechstronnych zainteresowaniach (fotografia,...

6260

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]