Reklama

Rozmowa wewnętrzna

Rozmowa wewnętrzna

15.02.2004
Czyta się kilka minut
Współczesne Tokio; w dokumencie “Tokyo-Ga" Wim Wenders pokazywał je podobnie, jako twór sztuczny, na granicy futurystycznego koszmaru. Kiedy w “Między słowami" pojawia się w tle szczyt Fudżi-san, nie mamy pewności, czy to rzeczywistość, czy jedynie jej kiczowate przedstawienie.
Bob (Bill Murray) i Charlotte (Scarlett Johansson)
G

Gdy nasz bohater, podstarzały amerykański aktor, przybywa do stolicy Japonii, by za 2 miliony dolarów wystąpić w reklamówce miejscowej whisky, ogląda z okien taksówki rzeczywistość drugiego stopnia, w której ekran przesłonił to, co realne. Na jednym z gigantycznych plakatów zobaczy siebie samego.

Sofia Coppola, autorka filmu “Między słowami", to dziś, w przededniu rozdania Oscarów, jedno z gorących nazwisk w filmowym światku. I nie chodzi tu o znajome brzmienie. Tak, Sofia jest córką wielkiego Francisa Forda, pojawiała się niemal od kołyski w jego filmach, asystowała mu na planie, a w niedocenionej skądinąd III części “Ojca chrzestnego" zagrała nawet główną rolę kobiecą (nieszczęsnej córki Michaela Corleone) i strasznie jej się za ów występ oberwało.

Zrozumiała wówczas, że dla młodej artystki o wszechstronnych zainteresowaniach (fotografia,...

6260

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]