Reklama

Życie poza słojem

Życie poza słojem

19.04.2015
Czyta się kilka minut
Państwo próbuje reglamentować czynność tak oczywistą w swej arcyludzkiej prostocie, że prościej jest chyba tylko rodzić się i umrzeć.
Fot. EnjoyYourCooking.com
S

Strach teraz latarkę trzymać. Niby zwyczajny przedmiot, niezbędny np., jeśli zimową nocą podróżny panicznie szuka plusa na padniętym akumulatorze, ale wystarczy niechcący skierować snop światła w niebo i weź się tłumacz, że do Norymbergi jeździłeś tylko oglądać rzeźby Wita Stwosza, nie zaś szukać śladów Adolfa. Skojarzenie przez warszawski ratusz słupów światła (tak wygląda jeden z wariantów pomnika smoleńskiego) z oprawą scenograficzną parteitagów to do dziś najmocniejszy akcent kampanii, a do wyborów jeszcze sporo czasu i na pewno znajdą się gorliwsi po tej czy tamtej stronie. Dlatego omijam staranniej niż zwykle kiosk; coraz prawdziwsze robi się zdanie nietzscheańskiego Zaratustry: „rzygają żółcią i zwą to gazetą”.
Ale czego to człowiek nie jest gotów zrobić dla 30 milionów! Z kuponem totolotka w garści stanąłem w kolejce, a że była długa, to zdążyłem zlustrować wyłożone na...

5759

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]