Reklama

Ładowanie...

Zwierzę we mnie (1)

Zwierzę we mnie (1)

27.09.2019
Czyta się kilka minut
Urszula Zajączkowska, Adam Robiński i Łukasz Lamża - poetka i botaniczka, dziennikarz i krajoznawca oraz naukowiec i filozof rozmawiają o tym, kim są dla nas zwierzęta, współmieszkańcy naszej planety.
fot. jet steverink / FreeImages
fot. jet steverink / FreeImages

Posłuchaj

C

Co zwierzęta myślą i czują? Czy są zdolne do empatii? Jak wygląda ich życie – i śmierć? I jaki my mamy do nich stosunek? Skąd bierze się okrucieństwo człowieka wobec zwierząt i obojętność na ich cierpienie? Czy polowanie i jedzenie zwierząt może być etyczne?

W dzisiejszym odcinku Podkastu Powszechnego rozmawiają o tym poetka i botaniczka Urszula Zajączkowska, dziennikarz i krajoznawca Adam Robiński oraz Łukasz Lamża z działu naukowego "Tygodnika Powszechnego".

To fragmenty premierowej debaty z cyklu TrzePak w Nowym, które "Tygodnik" organizuje w warszawskim Nowym Teatrze. Punktem wyjścia dyskusji było wydanie specjalne „Tygodnika” pt. „Zwierzenia Zwierząt”.


To jest pierwsza część debaty. Druga część jest już także dostępna w Podkaście Powszechnym.

 

Wykorzytano utwór: Kevin MacLeod, "Earth Prelude" (incompetech.comfilmmusic.io) na licencji CC BY

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

Słuchaj w: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | Lecton | RSS

O najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński i Krzysztof Story. A także autorskie cykleJagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter