Reklama

Zwierzę we mnie (1)

Zwierzę we mnie (1)

27.09.2019
Czyta się kilka minut
Urszula Zajączkowska, Adam Robiński i Łukasz Lamża - poetka i botaniczka, dziennikarz i krajoznawca oraz naukowiec i filozof rozmawiają o tym, kim są dla nas zwierzęta, współmieszkańcy naszej planety.
fot. jet steverink / FreeImages
fot. jet steverink / FreeImages

Posłuchaj

C

Co zwierzęta myślą i czują? Czy są zdolne do empatii? Jak wygląda ich życie – i śmierć? I jaki my mamy do nich stosunek? Skąd bierze się okrucieństwo człowieka wobec zwierząt i obojętność na ich cierpienie? Czy polowanie i jedzenie zwierząt może być etyczne?

W dzisiejszym odcinku Podkastu Powszechnego rozmawiają o tym poetka i botaniczka Urszula Zajączkowska, dziennikarz i krajoznawca Adam Robiński oraz Łukasz Lamża z działu naukowego "Tygodnika Powszechnego".

To fragmenty premierowej debaty z cyklu TrzePak w Nowym, które "Tygodnik" organizuje w warszawskim Nowym Teatrze. Punktem wyjścia dyskusji było wydanie specjalne „Tygodnika” pt. „Zwierzenia Zwierząt”.


To jest pierwsza część debaty. Druga część jest już także dostępna w Podkaście Powszechnym.

 

Wykorzytano utwór: Kevin MacLeod, "Earth Prelude" (incompetech.comfilmmusic.io) na licencji CC BY

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy, tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca:


https://audiodelic.pl/

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz