Reklama

open eyes economic summit 2019

Na co choruje ochrona zdrowia

Na co choruje ochrona zdrowia

25.10.2019
Czyta się kilka minut
Że jest chora, to wiadomo. Ale co właściwie jej dolega? I jak to leczyć? Polską ochronę zdrowia diagnozuje Maciej Müller.
fot. PIOTR KAMIONKA / REPORTER
fot. PIOTR KAMIONKA / REPORTER

Posłuchaj

T

Tuż po wyborach przyglądamy się problemowi, na który wszystkie partie w swoich programach wyborczych wymyślały własne lekarstwa, ale kolejne rządy od lat okazywały się wobec niego bezradne. 

– Ten system jest obdarzony mnóstwem wad na każdym poziomie i jedyne, co pozostaje, to naprawiać go krok po kroku – komentuje w najnowszym odcinku Podkastu Powszechnego Maciej Müller, dziennikarz "Tygodnika" specjalizujący się w problematyce ochrony zdrowia. – Problemem jest na pewno to, że mało kto patrzy na system ochrony zdrowia całościowo. Jest mnóstwo dobrych środowisk, które walczą o jakiś jego wycinek, np. rozszerzenie jakiegoś programu lekowego czy lepsze finansowanie jakiejś procedury. To naprawia system punktowo, ale brakuje ekspertów i reformatorów, którzy ułożyliby wizję całego systemu. Kolejni ministrowie zdrowia uwielbiają zwoływać konferencje, które są jałowe i niewarte uwagi. To bicie piany i frazesów. Problemem jest brak wizji.

CZYTAJ TAKŻE:

Wykorzytano utwór: Kevin MacLeod, "Classic Horror" (incompetech.comfilmmusic.io) na licencji CC BY

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy, tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki 
»

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz