Reklama

Na co choruje ochrona zdrowia

Na co choruje ochrona zdrowia

25.10.2019
Czyta się kilka minut
Że jest chora, to wiadomo. Ale co właściwie jej dolega? I jak to leczyć? Polską ochronę zdrowia diagnozuje Maciej Müller.
fot. PIOTR KAMIONKA / REPORTER
fot. PIOTR KAMIONKA / REPORTER

Posłuchaj

T

Tuż po wyborach przyglądamy się problemowi, na który wszystkie partie w swoich programach wyborczych wymyślały własne lekarstwa, ale kolejne rządy od lat okazywały się wobec niego bezradne. 

– Ten system jest obdarzony mnóstwem wad na każdym poziomie i jedyne, co pozostaje, to naprawiać go krok po kroku – komentuje w najnowszym odcinku Podkastu Powszechnego Maciej Müller, dziennikarz "Tygodnika" specjalizujący się w problematyce ochrony zdrowia. – Problemem jest na pewno to, że mało kto patrzy na system ochrony zdrowia całościowo. Jest mnóstwo dobrych środowisk, które walczą o jakiś jego wycinek, np. rozszerzenie jakiegoś programu lekowego czy lepsze finansowanie jakiejś procedury. To naprawia system punktowo, ale brakuje ekspertów i reformatorów, którzy ułożyliby wizję całego systemu. Kolejni ministrowie zdrowia uwielbiają zwoływać konferencje, które są jałowe i niewarte uwagi. To bicie piany i frazesów. Problemem jest brak wizji.

CZYTAJ TAKŻE:

Wykorzytano utwór: Kevin MacLeod, "Classic Horror" (incompetech.comfilmmusic.io) na licencji CC BY

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy, tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca:


https://audiodelic.pl/

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz