Reklama

Zrobić dobry interes

Zrobić dobry interes

17.09.2013
Czyta się kilka minut
Zrobić interes tanim kosztem, osiągnąć wszystko, co możliwe do osiągnięcia – to dopiero sukces!
T

To dopiero nazywa się szczęściem! I nic nie szkodzi, że droga do tego szczęścia „została usłana trupami” (w znaczeniu oczywiście przenośnym, choć bywa, że i dosłownym). Uśmiercać można na różne sposoby. Słowem, oszczerstwem też można zabić, czyli wyłączyć człowieka z ludzkiej społeczności. O takich właśnie nieszczęsnych szczęśliwcach, ludziach sukcesu bez sukcesu, o takim sposobie spełniania marzeń i planów mówi prorok Amos: „Będziemy zmniejszać efę, powiększać sykl i wagę podstępnie fałszować. Będziemy kupować biednego za srebro, a ubogiego za parę sandałów i plewy pszenicy będziemy sprzedawać”.
Chcąc posiąść wszystko, co się tylko zamarzy, trzeba się poświęcić, naharować, a nawet oddać życie. Oczywiście, to wymarzone dobro ma różne kształty. Inne dla tak zwanego zwykłego człowieka, inne dla polityka, jeszcze inne dla duchownego czy dziennikarza, jeszcze inne dla artysty....

3611

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]