Reklama

Zmieniajcie myślenie

Zmieniajcie myślenie

20.01.2014
Czyta się kilka minut
W Ewangelii według św. Mateusza czytamy, że po otrzymaniu wiadomości o uwięzieniu Jana, Jezus opuszcza Nazaret, gdzie dotychczas mieszkał, i osiedla się w Kafarnaum.
T

Tam też zaczyna działać publicznie; jak na rabina przystało, zbiera uczniów. Dziś powiedzielibyśmy: zakłada szkołę. Mateusz mówi: „Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”.
Na czym to nawrócenie ma polegać? Pierwsza odpowiedź, pierwsze skojarzenie: trzeba się wyspowiadać, przestać grzeszyć i żyć po Bożemu. Tyle tylko że już nie raz i nie dwa podejmowaliśmy takie postanowienia (na przykład w Nowy Rok) i niewiele z tego wychodziło. Marzą nam się wielkie rzeczy, ale z realizacją tych marzeń bywa różnie. Najczęściej przerastają one nasze możliwości. Gdzie więc tkwi przyczyna tego rozjeżdżania się świata naszych oczekiwań, pragnień, marzeń i tego, co osiągamy? Co sprawia, że nasze szlachetne pragnienia nie przekładają się na możliwości ich zrealizowania? Jednym słowem: co sprawia, że nawrócenie to wciąż pieśń dalekiej...

3759

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]