Reklama

Zmartwychwstanie – nasze!

Zmartwychwstanie – nasze!

15.05.2017
Czyta się kilka minut
Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga” – wielokrotnie mówi do nas w okresie wielkanocnym św. Paweł (Kol 3, 1).
M

Mówi, że Chrystus nie zmartwychwstał sam. Zmartwychwstał nie dla siebie samego. W całym wydarzeniu paschalnym od początku do końca nie szło Mu o siebie. Wszak Sam w Sobie – Boski Logos – jest nieśmiertelny.

Szło o mnie. I o nas. Szło o to, byśmy z Nim współ-zmartwychwstali, a ściślej: byśmy zostali z Nim współ-podniesieni (z martwych): to Ojciec podniósł Go z grobu. A z Nim podniósł i nas. To się stało.

Zostaliśmy z nim współ-podniesieni z martwych! Przez Ojca.

Bez żadnej naszej zasługi – wyłącznie z racji tego, że Chrystus z każdym z nas się zjednoczył. Nikogo nie wykluczając. Nikogo nie odrzucając. Zbawienie dokonane przez Niego jest powszechne. Obejmuje każdego.

Zostało nam to dane. Gdyż nikt sam – o własnych siłach – nie wychodzi z grobu. Grobowy kamień musi zostać odwalony przez kogoś (Kogoś) z zewnątrz. Nie Jezusowa – lecz moja – śmierć jest...

2270

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]